Sepet


Çalışma Masası

İnsanlar yaşamları süresince, hayatlarını idame ettirmek için çalışma zorundadırlar. Günümüz şartlarında ofislerde, işyerlerinde, kurumsal alanlarda, evlerde, okullarda mutlaka çalışma masası çeşitlerine ihtiyaç duyarlar. Kullanım amacına uygun olarak seçilmesi gereken bu masalar için farklı renk ve model seçenekleri bulunmaktadır. Bağlı bulunduğunuz sektörde işinizi kolaylaştıracak olan çalışma masası çeşitleri çok fazla sayıdadır.

Çalışma Masası Nerelerde Kullanılır?

İşyerlerinin olmazsa olmaz ürünlerinden biri çalışma masası ürünüdür. Çalışan kişinin daha rahat bir ortamda ve kendine ait bir masada çalışması verimliliği artırır. Günümüzde bütün işyerlerinde çalışma masası bulunması zorunluluk hali olmuştur. Çalışma ortamının uygunluğuna göre seçilecek olan bu masalar günün önemli saatlerinin geçirileceği ve belki de çok önemli işlerin halledileceği alanlardan oluşmaktadır. Çalışma masası kişilerin çalıştıkları saatler içerisinde daha güzel işler çıkarabilmesi adına önemlidir.

Çalışma Masası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çalışma masası seçerken dikkat edilmesi gereken konuları ana başlıklar halinde sıralayabiliriz.

·         Kişinin çalışacağı ortama göre dizayn edilmesi

·         Kişinin vücut boyutlarına uygun olması

·         Kalabalık ya da bireysel çalışma ortamlarına göre seçilmesi

·         Üzerine konulacak materyallere göre boyutlarının belirlenmesi, çalışma masası seçerken dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Çalışma Masası Kullanım Şekilleri Nelerdir?

Çalışma masası çeşitleri sektörel alanlardaki kullanım şekillerine göre değişmektedir. Bireysel ofislerde kullanılan masalar, ders çalışma masaları, sekreter masaları, resepsiyon masaları, çağrı merkezi çalışma masaları, toplantı masaları gibi farklı kategorilere ayrılabilmektedir. Seçimleri yapılırken kimlerin kullanacağı ve ne amaçla kullanacağına göre hareket edilmelidir. En ideal çalışma masası, kişinin rahat bir çalışma ortamının sağlanacağı şekilde olmalıdır.

Çalışma Masasının Boyutları Nasıl Olmalıdır?

Çalışma masası seçimi yapılırken kullanılacak olan alanın büyüklüğü göz önünde bulundurulmalıdır. Konulacak alan büyük ise çok küçük, küçük ise çok büyük bir masa tercihi yanlış olacaktır. Dekorasyon olarak masa tercihi odanın tamamı ile bir bütünlük sağlamalıdır. Masanın üzerine konulacak olan materyallerde burada önem kazanmaktadır. Bazı ofislerde masa üzerinde bilgisayar, yazıcı, telefon gibi farklı elektronik cihazların konulması gerekebilir. Bu tip durumlar için masayı çok boğmayacak şekilde tüm ekipmanların sığacağı büyüklükte bir tercih yapmak mantıklı olacaktır. Günümüzde çalışma masası seçimlerinde farklı alternatifler ortaya çıkarılmıştır.

Çalışma Masası Alternatifleri Nelerdir?

İşyerlerinde ya da evlerde çalışma masasının konulacağı alana göre boyut seçimi yapılabilmektedir. Ayrıca çalışma masaları ahşap, PVC, cam, özel plastik malzemelerden imal edilebilir. Bunların seçiminde tamamen işlevsel özellikleri göz önünde bulundurulur. Müdür çalışma masaları ile personel çalışma masaları arasında farklılıklar olabilir. Ofis çalışma masalarında daha sade tercihler yapılırken, patron ya da müdürü masalarında özel malzemelerden üretilen masalar tercih edilir. Artık üreticiler çalışma masası tasarımlarını yaparken yanına ekledikleri farklı ürünler ile kombin oluşturmaktadır. Ekstra raflar, komedinler, etajerler çalışma masası ile uyum içinde takım olarak satılmaktadır.

Çalışma Masaları Hangi Şekillerde Yapılır?

Çalışma masaları her anlamda avantaj sağlayan ürünlerdir. Takım olarak alınabileceği gibi tek masa olarak da alınabilir. Buradaki bağlayıcı özellik ne için kullanılacağı ile alakalıdır. Çalışma masası kullanımında avantaj tamamen rahat ve konforu ile alakalıdır. Çalışma masaları insanların prestijlerini ortaya koydukları ve iş görüşmeleri yaptıkları kişisel alanlar olarak karşımıza çıkar. Çalışma masaları ne kadar fonksiyonel olursa kullanıcı o kadar kolaylık sağlar. Çalışma masaları genellikle dikdörtgen olarak tercih edilir. Ancak toplantı masalarında kare ve yuvarlak olarak da tercih edilir. Bunun dışında özel tasarımlara sahip çalışma masası çeşitleri de bulunmaktadır.

Çalışma Masası Fiyatları

Çalışma masalarının fiyatları belirlenirken boyut, kullanılan malzeme, eklenen fonksiyonel özellikler ön plana çıkar. Masa üzerinde kullanılacak olan ekipmanlara göre kablo delikleri de yapılarak masanın üzerinde kirli bir görüntü oluşması engellenir. Çalışma masası fiyatlarını üzerinde ki her detay etkileyecektir. Çalışma masalarında kullanılan ahşap kalitesi belirleyici bir unsurdur. Ayrıca masaya bağlantılı olarak üretimi yapılacak olan çekmece, etajer ya da raf eklentileri de fiyatının yükselmesine sebep olur. Günümüzde her bütçeye uygun çalışma masaları bulunmaktadır.

Çalışma Masaları Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Almış olduğunuz çalışma masası ile ilgili olarak kullanım ömrünü uzatmak sizin elinizdedir. Ahşap malzeme veya plastik malzeme, MDF, cam gibi hangi üretim malzemesinden yapılmış ise ona göre temizlik ürünleri kullanılması gerekir. Kimyasal maddeler her üründe olduğu gibi çalışma masası temizliğinde de kullanılmamalıdır. Çünkü bu malzemelere ürünün üretiminde kullanılmış olan hammaddeye zarar verir ve kısa süre içerisinde kullanılamaz hale gelmesini sağlar. Masalar üzerinde sert cisimler ile kırma işlemi yapmak, çizmek gibi hususlarda çalışma masasının kısa sürede deforme olmasına sebebiyet verir.

Çalışma Masası Nereden Alınır?

Çalışma masası almaya karar verdiğinizde ofis malzemeleri satan yerlerden ya da mobilya firmalarından bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız satın alımlarda ürün bazen demonte bazen de aynı il sınırları içerisinde ise montajı firma tarafından yapılmak üzere size ulaştırılır. İşinin ehli olan ve ihtiyacınızı karşılayacak kalitede ürün yapan firmaları tercih etmeniz sonradan sıkıntı yaşamamak adına önemlidir. Arviya sitesinden farklı kombinasyonlar da çalışma masası çeşitlerine ulaşabilirsiniz. İster takım halinde isterseniz de sadece masa olarak satın alım yapabilirsiniz. Çağdaş ve modern tasarımlar ile geleneksel çeşitlerin hepsini bir arada site içerisinde bulabilirsiniz. Alternatifler içerisinden aklınıza yatan en uygun ürünü en uygun fiyatlar ile alabilirsiniz.

 

Çalışma Masası

Zubat Çalışma MasasıZubat Çalışma Masası
Metal ve ahşap malzemeden üretilen Zubat çalışma masası , hem sağlamlığıyla hem de şıklığıyla ofis ve yaşam alanlarınızı güzelleştirecek. Masa : 75 cm x 60 cm x 140 cm (Yükseklik/Genişlik/Uzunluk) Raf Aralığı : Üst : 35 cm Alt : 30 cm Raf Derinliği : 60 cm Raf Genişliği : 35 cm ..
5.163,84 TLVergiler Hariç:4.781,33 TL
En Geç 19-06-2023 Pazartesi günü kargoda
X ÇALIŞMA MASASIX ÇALIŞMA MASASI
%25
Mobilya Genel Özellikleri;                                                                           &..
1.200,00 TL 894,84 TLVergiler Hariç:758,34 TL
En Geç 30-05-2023 Salı günü kargoda
X ÇALIŞMA MASASIX ÇALIŞMA MASASI
%25
Mobilya Genel Özellikleri;                                                                           &..
1.200,00 TL 894,84 TLVergiler Hariç:758,34 TL
En Geç 30-05-2023 Salı günü kargoda
X ÇALIŞMA MASASIX ÇALIŞMA MASASI
%25
Mobilya Genel Özellikleri;                                                                          ..
1.200,00 TL 894,84 TLVergiler Hariç:758,34 TL
En Geç 30-05-2023 Salı günü kargoda
VENA YAREN OFİS MASA TAKIMIVENA YAREN OFİS MASA TAKIMI
YAREN MASA TAKIMI :                                                                                                                                                                                                                                                                                         ..
13.016,00 TLVergiler Hariç:12.051,85 TL
En Geç 02-06-2023 Cuma günü kargoda
VENA SUDE ÇALIŞMA OFİS MASASIVENA SUDE ÇALIŞMA OFİS MASASI
SUDE MASA :                                                                                                                                                                                                                                                                                                ..
939,00 TLVergiler Hariç:869,44 TL
En Geç 02-06-2023 Cuma günü kargoda
VENA SILA OFİS ÇALIŞMA MASA TAKIMI
SILA MASA TAKIMI :                                                                                                                                                                        ÖLÇÜLER :                                                                                              ..
9.443,00 TLVergiler Hariç:8.743,52 TL
En Geç 02-06-2023 Cuma günü kargoda
VENA SILA OFİS ÇALIŞMA MASA
SILA MASA :                                                                                                                                                                                                ÖLÇÜLER :                                                                             ..
3.013,00 TLVergiler Hariç:2.789,81 TL
En Geç 02-06-2023 Cuma günü kargoda
VENA SELİN OFİS ÇALIŞMA MASA TAKIMI
SELİN MASA TAKIMI :                                                                                                                                                                                                            ÖLÇÜLER :                                                          ..
5.791,00 TLVergiler Hariç:5.362,04 TL
En Geç 02-06-2023 Cuma günü kargoda
VENA PINAR OFİS MASA TAKIMIVENA PINAR OFİS MASA TAKIMI
PINAR MASA TAKIMI :                                                                                                                                                                                                      ÖLÇÜLER :                                                               ..
15.478,00 TLVergiler Hariç:14.331,48 TL
En Geç 02-06-2023 Cuma günü kargoda
VENA OSCAR SEHPALI L OFİS ÇALIŞMA MASASIVENA OSCAR SEHPALI L OFİS ÇALIŞMA MASASI
OSCAR SEHPALI L MASA :                                                                                                                                                                                                                                                                                     ..
5.791,00 TLVergiler Hariç:5.362,04 TL
En Geç 02-06-2023 Cuma günü kargoda
VENA OSCAR SEHPALI 3 ÇEKMECELİ OFİS ÇALIŞMA MASASIVENA OSCAR SEHPALI 3 ÇEKMECELİ OFİS ÇALIŞMA MASASI
OSCAR SEHPALI 3 ÇEKMECELİ MASA :                                                                                                                                                                                                                                                                           ..
5.293,00 TLVergiler Hariç:4.900,93 TL
En Geç 02-06-2023 Cuma günü kargoda
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 57 (5 Sayfa)