Sepet


Çalışma Koltuğu

Gerek ev hayatında gerekse iş hayatında çalışma koltuğu çok önemli bir yere sahiptir. Farklı tür ve şekilleri bulunan çalışma koltukları ile ilgili olarak seçim yaparken çok özen göstermek gerekir. Ders çalışırken ya da ofis ortamında uzun saatler geçirilecek olan bu koltuklarda boyut, ergonomik oluşu ve vücut ile olan uyumu çok önemlidir. Özellikle vücut şekil bozukluklarının yaşanmaması adına kullanılacak olan bu koltuk dizaynlarının tasarımları yapılırken çok hassas davranılır.

Çalışma Koltuğu Çeşitleri Hakkında Bilgiler

Ev ortamında çocukların ders çalışırken ya da home ofis çalışanların kullanacağı tarzda modeller bulunmaktadır. Bu model tasarımları yapılırken üzerinde uzun saatler oturulacağı dikkate alınmalıdır. Ayrıca boy, yükseklik ayarları da gereklidir. Bunun dışında kurumsal firmalarda, işyerlerinde ya da ofis çalışanlarının da özel çalışma koltuğu tasarımlarından faydalanmaları gerekir. Çalışma koltuklarında farklı alternatifler söz konusudur. Bunlardan ilki kumaş seçimi ve kalitesidir. Terletmeyecek ve rahatsız etmeyecek şekilde seçilmesi gereklidir.

Çalışma Koltuğu Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Dünya genelinde kullanımı çok yaygın olan çalışma koltuğu için farklı kumaş alternatifleri vardır. Bunların içerisinde file şeklinde, deri kumaş, pamuklu kumaş, sonu deri ya da plastik olarak üretimler çokça karşımıza çıkmaktadır. Sırt bölümlerinde ekstra sünger içerikli ya da ergonomik şekillerde üretimler yapılarak duruş bozukluklarının oluşmasının önüne geçilir. Renk olarak farklı alternatiflerde üretilir. Ülkemizde ve dünya çapındaki kullanım renklerine baktığımızda siyah rengin hakim olduğunu görebiliriz. Ancak ebeveynler tarafından çocuklar için alınan koltuklarda farklı renk skalası da bulunur. Pembe, mavi, kırmızı, bej rengi, kahverengi, yeşil gibi istediğiniz renklerde çalışma koltuğu satın alabilirsiniz.

Çalışma Koltuğu Dizaynı Nasıl Olmalıdır?

Çalışma koltuğu adından da anlaşılacağı üzere çalışırken kullanılan koltuklardır. Normal bildiğimiz koltukların aksine sandalye ve koltuk tasarımlarının birleşmesinden oluşmuştur. Kullanacak kişinin vücut boyutuna göre dar ya da geniş olarak üretilir. Çalışma koltuğu çeşitleri günümüzde toplantı odalarında da kullanılmaktadır. Bunun dışında işyerlerinin ya da kurumsal firmaların, bankaların, restoran bar tarzı işletmelerde de kullanım alanları mevcuttur. Bu seçimlerin hepsinden en önemli konu dizaynı yapılırken rahat ve konforlu bir çalışma ortamının sağlanması olmalıdır.

Çalışma Koltukları Nerelerde Kullanılır?

Günümüz koşullarında çalışma ortamının olduğu her yerde çalışma koltuğu çeşitlerine rastlamak mümkündür. Evlerde çocuk odalarında çalışma masasında, işyerlerinde ofis ortamlarında, sekreter koltuklarında, sinema çekimlerinde yönetmen ya da reji koltuklarında, reklam ajanslarının çalışma ortamlarında, toplantı odaları gibi yerlerde bu ürünlerden fayda sağlanır. Görsel açıdan da düzenli bir görünüm oluşması adına ve rahat bir çalışma ortamı için çalışma koltuğu kullanımı çok önemlidir.

Çalışma Koltuğu Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kişilerin en fazla sorduğu sorulardan bir tanesi en iyi çalışma koltuğu hangisidir sorusudur. Özellikle diğer koltuklara oranla hijyen ve temizleme süreci bulunduğu ortama göre daha zor olan bu ürünlerde seçim yaparken bazı konulara dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle kire dayanıklı olması gerekir. Malzeme üretiminde kullanılan her türlü aksamın kaliteli olması da öncelikler arasındadır. Plastik malzemesi, kumaşı, filesi gibi her türlü detay önem arz eder. Çalışma koltuğu seçenekleri genellikle tekerlek aksamlı olanlar arasından seçilir. Bunun nedeni ise yer değiştirme konusunda sıkıntı yaşanmaması ve oturur vaziyette bu eylemi gerçekleştirebilmek adınadır.

Çalışma Koltuğu Kişiye Göre Değişir mi?

Çalışma koltuklarının asıl kullanım amaçlarından bir tanesi rahat ve huzurlu bir ortamda konforlu saatler geçirilmesini sağlamaktır. Ayrıca estetik ve görsellik olarak da çalışma koltuğu seçerken dikkat edilen noktalar vardır. Kişiye göre zevk ve renk seçimi yapılabilmektedir. Ancak bunun dışında teknik aksamı ile ilgili genel özellikler taşırlar. Koltuğun ayarlanabilir yükseklik temasının olması da işlevsel olarak özellikleri içerisindedir. Bulunduğu ortama ciddiyet kattığı gibi çalışma alanının özel olmasını da sağlar. Kişilerin ergonomik yapısı ve yaş aralığına göre farklı boyutlarda tercih edilmesi gerekir.

Çalışma Koltuğu Ömrü Ne Kadardır?

Demirbaş eşyalar arasında yer alan çalışma koltuğu satın aldığınız zaman uzun yıllar kullanabileceğiniz dayanıklıkta ve sağlamlıkta olması tercih edilir. Demonte olarak satın alım yaptığınız koltukları kendiniz çok rahat bir şekilde kurabilirsiniz. Alacağınız firma çalışma koltuğu için size garanti süresini belirleyecektir. Uygun kullanım koşullarında ve temiz kullanımında uzun yıllar koltuğunuzu kullanabilirsiniz. Çalışma koltuklarının ömürleri ile ilgili olarak net bir zaman söylenemese de, mekanizması ile ilgili bir sıkıntı yaşamadığınız sürece ve yıpranmadığı sürece istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Çalışma Koltuklarının Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Çalışma koltuğu alımı yapmaya karar verdiğinizde internet üzerinden araştırmalar yapılır. Alacağınız ürünün hem kaliteli olması hem de uygun fiyatlı olmasını istersiniz. Bu fiyat belirlemeleri yapılırken bazı detaylar ön plana çıkar. Bunlar koltuğun boyutu, kullanılan kumaşın kalitesi, plastik aksamında kullanılan malzemelerin içeriği gibi detaylardır. Ürünler içerisinde fonksiyonel özelliği çok fazla olan çalışma koltuğu fiyatları nispeten daha yüksek fiyatlı olabilir. Çocuk odaları ya da ofisler için düşünülen koltukların fiyatları ise daha avantajlı olabilmektedir.

Çalışma Koltuklarının Özellikleri Nelerdir?

Çalışma koltukları hem teknik hem de donanımsal olarak çeşitli özelliklere sahip olurlar. Öncelikle tekerlekli olan modelleri her yere dönebilir şekilde tasarlanmıştır. Deri kumaş kullanılarak yapılan koltuklarda biraz daha gösteriş ve fonksiyonel özellikleri daha fazla olabilir. Sabit ayaklı olan çalışma koltuğu çeşitleri çok fazla tercih edilmese de seçenekler arasında bulunur. Tüm çalışma koltuğu seçeneklerine Arviya sitesinden ulaşabilir, özelliklerini inceleyebilir ve istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. 

Ofis Sandalyesi

Uno 30 MFA Grammer Ofis KoltuğuUno 30 MFA Grammer Ofis Koltuğu
Üretilmesini istediğiniz rengi bildiriniz. Ürünler size özel üretilip 10 iş günü içerisinde adresinize ücretsiz teslim edilir. Kullanılabilir renk seçenekleri aşağıdaki gibidir.   • Polisaj metal ayak • Ayarlanabilir kolçak • Ayarlanabilir başlık     ..
8.390,00 TLVergiler Hariç:7.768,52 TL
En Geç 08-06-2023 Perşembe günü kargoda
Uno 18 MFA Meto- Siyah Plastik Ayak Grammer Ofis Koltuğu
Üretilmesini istediğiniz rengi bildiriniz. Ürünler size özel üretilip 10 iş günü içerisinde adresinize ücretsiz teslim edilir. Kullanılabilir renk seçenekleri aşağıdaki gibidir.   ..
6.849,00 TLVergiler Hariç:6.341,67 TL
En Geç 12-06-2023 Pazartesi günü kargoda
Uno 18 MFA Grammer Ofis KoltuğuUno 18 MFA Grammer Ofis Koltuğu
Üretilmesini istediğiniz rengi bildiriniz. Ürünler size özel üretilip 10 iş günü içerisinde adresinize ücretsiz teslim edilir. Kullanılabilir renk seçenekleri aşağıdaki gibidir. • Metal polisaj ayak • Ayarlanabilir kolçak  ..
7.139,00 TLVergiler Hariç:6.610,19 TL
En Geç 08-06-2023 Perşembe günü kargoda
Trevo 9 MFA Grammer Ofis KoltuğuTrevo 9 MFA Grammer Ofis Koltuğu
Üretilmesini istediğiniz rengi bildiriniz. Ürünler size özel üretilip 10 iş günü içerisinde adresinize ücretsiz teslim edilir. Kullanılabilir renk seçenekleri aşağıdaki gibidir. • METO Aliminyum Ayak ( Polisaj ) • Ayarlanabilir kolçak • Başlıklı model RIMINI (Kumaş) AOSTA (Suni Deri) Yüksek..
8.890,00 TLVergiler Hariç:8.231,48 TL
En Geç 08-06-2023 Perşembe günü kargoda
Trevo 7 MFA Grammer Ofis KoltuğuTrevo 7 MFA Grammer Ofis Koltuğu
Üretilmesini istediğiniz rengi bildiriniz. Ürünler size özel üretilip 10 iş günü içerisinde adresinize ücretsiz teslim edilir. Kullanılabilir renk seçenekleri aşağıdaki gibidir. • METO Aliminyum polisaj ayak • MFA ayarlanabilir kolçak  ..
7.499,00 TLVergiler Hariç:6.943,52 TL
En Geç 08-06-2023 Perşembe günü kargoda
Trevo 3A Grammer Ofis Bekleme/Misafir KoltuğuTrevo 3A Grammer Ofis Bekleme/Misafir Koltuğu
Üretilmesini istediğiniz rengi bildiriniz. Ürünler size özel üretilip 10 iş günü içerisinde adresinize ücretsiz teslim edilir. Kullanılabilir renk seçenekleri aşağıdaki gibidir.   • Metal kromaj ayak  ..
4.599,00 TLVergiler Hariç:4.258,33 TL
En Geç 08-06-2023 Perşembe günü kargoda
S-line 8 + MFA Grammer Ofis KoltuğuS-line 8 + MFA Grammer Ofis Koltuğu
Üretilmesini istediğiniz rengi bildiriniz. Ürünler size özel üretilip 10 iş günü içerisinde adresinize ücretsiz teslim edilir. Kullanılabilir renk seçenekleri aşağıdaki gibidir. • Aliminyum polisaj ayak • Ayarlanabilir kolçak  ..
11.340,00 TLVergiler Hariç:10.500,00 TL
En Geç 08-06-2023 Perşembe günü kargoda
S-line 6 + MFA Grammer Ofis Koltuğu - Bel Desteği Derinlik Modüllü Versiyonu
Personel koltuğu Çok fonksi..
12.355,00 TLVergiler Hariç:11.439,81 TL
En Geç 08-06-2023 Perşembe günü kargoda
S-line 6 + MFA Grammer Ofis KoltuğuS-line 6 + MFA Grammer Ofis Koltuğu
Personel koltuğu Çok fonksi..
10.199,00 TLVergiler Hariç:9.443,52 TL
En Geç 08-06-2023 Perşembe günü kargoda
OFİSİNHAZİR 32'lik Karizma 2 Li BeklemeOFİSİNHAZİR 32'lik Karizma 2 Li Bekleme
%25
%100 Yerli ÜretimMetal İskeletYüksek dansite sünger üstü deri döşeme Ürün Ölçüleri; Tekli :  Genişlik                  : 58 cmDerinlik            &nb..
2.433,75 TL 1.815,80 TLVergiler Hariç:1.681,29 TL
En Geç 03-06-2023 Cumartesi günü kargoda
Ofisin Hazır Yelken Müdür Koltuk Deri TuruncuOfisin Hazır Yelken Müdür Koltuk Deri Turuncu
%30
ÜRÜN MODEL ADI OFİSİNHAZIR YELKEN MÜDÜR KOLTUK ÜRÜN RENKLERİ BEYAZ - KIRMIZI - YEŞİL - MAVİ -TURUNCU - PEMBE - KREM ÜRÜN ÖLÇÜLERİ   Yükseklik 81 cm Genişlik 52 cm Derinlik 50 cm ÜRÜN ÖZELLİKLERİ %100 Yerli üretim ( Koltuklarımızın tüm parçala..
3.781,25 TL 2.654,27 TLVergiler Hariç:2.457,66 TL
En Geç 03-06-2023 Cumartesi günü kargoda
Ofisin Hazır Yelken Müdür Koltuk Deri SiyahOfisin Hazır Yelken Müdür Koltuk Deri Siyah
%30
ÜRÜN MODEL ADI OFİSİNHAZIR YELKEN MÜDÜR KOLTUK ÜRÜN RENKLERİ BEYAZ - KIRMIZI - YEŞİL - MAVİ -TURUNCU - PEMBE - KREM ÜRÜN ÖLÇÜLERİ   Yükseklik 81 cm Genişlik 52 cm Derinlik 50 cm ÜRÜN ÖZELLİKLERİ %100 Yerli üretim ( Koltuklarımızın tüm parçala..
3.781,25 TL 2.654,27 TLVergiler Hariç:2.457,66 TL
En Geç 03-06-2023 Cumartesi günü kargoda
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 319 (27 Sayfa)